ЕСТЬ ЧТО СКАЗАТЬ?

Поделись мнением о сайте


Источник: электронная почта

Автор: Фото: http://clubeney.org.ua/gallery

 

29 листопада 2017 р. з 12.00 до 16.00, на Майдані Незалежності у м. Києві відбудеться акція «Оранжевий світ: зупиніть насильство проти жінок та дівчат» у рамках щорічної міжнародної кампанії «16 днів активізму проти гендерного насильства». 

 

У рамках цієї кампанії ГО «Клуб «Еней», як самоорганізація людей, які живуть з наркозалежністю, вимагає акцентувати увагу на проблемі насильства проти жінок, які живуть із наркозалежністю.

 

Наркозалежні жінки, як соціально незахищена верства населення, часто страждають від насильства, не завжди здатні ідентифікувати його і фактично ніколи не звертаються за допомогою до соціальних працівників, психологів, медиків, правоохоронних органів, щоб вийти з ситуації насильства. Жінки, що вживають наркотики, часто страждають від стигми та дискримінації, не мають доступу до соціальних послуг, не мають кола близьких для підтримки, не мають можливості звертатися до поліції, тому часто стають заручницями деструктивних відносин, і жертвами різних видів насильства. При вживанні наркотиків важко відповідати гендерним ролям через високий рівень стигми, низьку самооцінку, нав'язані суспільством стереотипи, тому часто жінка вважає, що поруч з нею ніхто інший не буде, окрім насильника.

 

У Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок, наркозалежні люди та їх близькі, правозахисники, представники міжнародних організацій вшановуватимуть пам'ять тих жінок, які загинули від насильства та привернуть увагу уповноважених осіб до відсутності діючих комплексних заходів протидії насильству проти жінок, які живуть із наркозалежністю.

 

Формат заходу передбачає:

-       Перформанс для наочної демонстрації необхідності зупинити насильство проти жінок;

-       Театральна вистава на захист жінок, що живуть з наркозалежністю, від насильства.

Під час вистави глядачі побачать, як часто жінка, що вживає наркотики, страждає від різних форм насильства, у сім’ї, у суспільстві, як від близьких людей, так і від професіоналів. Жінка не може отримати допомогу через високий рівень стигми та дискримінації. Найстрашніше, що часто вона сприймає, що це так і повинне бути, що вона заслуговує насильство через свою хворобу – наркозалежність.

Месседж вистави – «Наркозалежність – не привід для насильства»

 

-       Безкоштовне тестування на ВІЛ та консультування з метою популяризації та розширення доступу до тестування;

-       Буде організовано виступ молодої групи «П’ятий прихід» виконавців альтернативної музики з числа представників спільноти людей, які живуть з наркозалежністю.

 

Акція проводиться Громадською організацією «Клуб «Еней» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».

ГО «Клуб «Еней»